Prowadzisz firmę, której obroty i zakres działań zarobkowych zależy w dużej mierze od sezonu? W takim razie nie potrzebujesz całorocznego obiektu, który pochłonie cały budżet w trakcie budowy i adaptacji. Rozwiązaniem są zatem hale namiotowe, które cieszą się coraz większym uznaniem wśród przedsiębiorców szukających rozwiązań pozwalających na maksymalizację zysków i jednoczesną optymalizację kosztów. Nie musisz ich jednak kupować na własność. Możesz je po prostu wynająć na czas, w którym będą Ci one potrzebne do prowadzenia działalności (np. w kurortach turystycznych lub gospodarstwach rolnych). Zobacz jakie to proste!
Hale namiotowe i formalności – co z pozwoleniem na budowę?
Hale namiotowe to konstrukcje, które w pewnym sensie można kategoryzować jako obiekty mobilne. W ciągu kilku-kilkunastu godzin mogą zostać one zdemontowane w każdym momencie. Oznacza to, że zgodnie z Polskim prawem, inwestorzy nie potrzebują pozwolenia na budowę i wystarczy samo zgłoszenie. Niemniej jednak pojawia się pewien haczyk, o którym należy pamiętać.
Pozwolenie na budowę nie jest potrzebne jedynie w przypadku czasowej eksploatacji hali namiotowej na okres 180 dni. Po tym czasie musi zostać ona zdemontowana. Inwestorzy, którzy chcą korzystać z hali namiotowej przez czas nieokreślony, muszą zdobyć pozwolenie na budowę, lecz nie muszą oni tego robić przed podjęciem działań związanych z inwestycją. Mają na to ww. 180 dni i zobligowani są do tego, by ostatniego dnia posiadać już takie pozwolenie na budowę. W innym wypadku konstrukcja zostanie uznana za samowolę budowlaną, co może prowadzić do konsekwencji finansowych.
Co to oznacza dla przedsiębiorców prowadzących działalność sezonową? Po pierwsze – niższe koszty związane z formalnościami i biurokracją. Po drugie – mniej obowiązków związanych z dokumentacją i uzyskaniem czasochłonnych pozwoleń. Możesz zacząć tu i teraz, by po kilku miesiącach po prostu zawiesić działalność, zdemontować halę i czekać na kolejny sezon.
Czy hale namiotowe trzeba kupować? Nic bardziej mylnego!
Co zrobić z halą po sezonie i jak ją magazynować? Nie musisz się tym martwić. Jeśli korzystasz z hali namiotowych sezonowo, możesz pozbyć się problemu, wypożyczając ją prosto od producenta – bez konieczności kupowania jej na własność. Zoptymalizujesz w ten sposób koszt jednorazowej inwestycji, rozkładając go w wygodne “raty”, a do tego pozbędziesz się kłopotu w postaci magazynowania konstrukcji po zakończonym sezonie i ustawowych 180 dniach. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Namplan.pl.
Chcesz mieć 100-procentową pewność, że wybrane przez Ciebie hale namiotowe będą charakteryzować się ponadprzeciętną jakością wykonania i wytrzymałością? Zajrzyj więc na Namplan.pl. Jest to renomowany producent hal namiotowych, który cieszy się szczególnym uznaniem wśród konsumentów. Jeśli więc potrzebujesz pomocy lub wsparcia podczas wyboru, zespół specjalistów z przyjemnością odpowie na Twoje pytania. Nie czekaj i przekonaj się na własne oczy, że inwestycja w hale namiotowe nie należy wcale do skomplikowanych – nawet jeśli chcesz wyłącznie wynająć tego typu konstrukcje.
Hale namiotowe to super opcja moim zdaniem. Sezonowo sobie wypożyczyłem i bardzo byłem zadowolony.