W wielu domach jeszcze do niedawna poddasze było traktowane jako przestrzeń do składowania niepotrzebnych rzeczy. Dzisiaj zaczyna się to zmieniać, ponieważ dzięki nowym technologiom możliwe jest szybkie i nieuciążliwe dla mieszkańców zaadaptowanie poddasza do celów mieszkalnych. Dzięki płytom g-k zamienia się ono w przytulną sypialnię, pokój dziecinny, czy firmowy gabinet.
Jakie korzyści i możliwości aranżacyjne daje sucha zabudowa płytami g-k?
Płyty gipsowo-kartonowe pozwalają na szybkie przystosowanie poddasza do celów mieszkalnych, czy biurowych. Można nimi pokrywać ściany i sklepienia, a także budować ścianki działowe. Wykorzystane w sposób przemyślany mogą posłużyć także do tworzenia praktycznych wnęk, czy półek.
Wielką ich zaletą jest lekkość, dzięki czemu są łatwe w montażu i nie stanowią odciążenia dla konstrukcji stropu. Zawdzięczają to także zastosowaniu równie lekkich profili aluminiowych, na których są montowane. Mają przewagę nad zabudową tradycyjną, ponieważ kładzie się je szybciej i ciszej. Są też od niej znacznie cieńsze, co daje więcej powierzchni mieszkalnej.
Co jeszcze warto wiedzieć przed montażem płyt g-k?
Mimo tego, że zastosowanie płyt g-k na poddaszu ma wiele zalet, jest szybkie i łatwe, są rzeczy, o których warto wiedzieć, przed podjęciem decyzji o montażu. Jeśli będzie zajmowała się tym profesjonalna ekipa, nie powinno być żadnych problemów. Jeśli natomiast ktoś chce robić to na własną rękę, musi pamiętać o tym, że ważne jest dobranie odpowiednich płyt g-k przeznaczonych do aranżacji poddasza. Następnym krokiem jest rozplanowanie miejsc zamontowania rusztu i sprawdzenie jego wypoziomowania. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do montażu płyt i spoinowania oraz gładzenia, które zalecane jest dopiero po wyschnięciu masy szpachlowej.
Montaż płyt g-k najlepiej powierzyć fachowcom, którzy zrobią to szybko i dokładnie. Dzięki temu rozwiązaniu można zyskać dodatkową powierzchnię mieszkalną i cieszyć się bardziej komfortowym życiem.