Coraz więcej osób inwestuje obecnie w mieszkania na wynajem. To korzystny sposób na ulokowanie oszczędności w porównaniu z lokatami bankowymi czy funduszami inwestycyjnymi. Na szczególną uwagę zasługują lokale w Gdańsku, gdzie, zgodnie z badaniami, można zarobić na wynajmie więcej niż w innych miastach w Polsce!
Artykuł partnera
Gdańsk to malownicze miasto położone nad Bałtykiem. To nie tylko ważny ośrodek turystyczny z wieloma interesującymi zabytkami i innymi atrakcjami, ale również ważne centrum biznesowe, edukacyjne, węzeł transportowy. Taki status miasta wpływa również na wysokie zapotrzebowanie na usługi noclegowe.
Mieszkanie na wynajem w Gdańsku – szansa na szybki zarobek
Osoby myślące o zainwestowaniu swoich pieniędzy w nieruchomości, powinny zwrócić szczególną uwagę na gdański rynek mieszkaniowy. To właśnie tam na nieruchomościach można zarobić najwięcej – lokali na wynajem poszukują zarówno studenci czy pracownicy przyjeżdżający do miasta, jak również turyści, którzy szukają atrakcyjnych noclegów. Inwestycje w mieszkania w Gdańsku można zatem prowadzić na dwa sposoby – poprzez zakupienie mieszkania na wynajem długoterminowy lub zakup mieszkania na wynajem krótkoterminowy, czyli turystyczny.
W pierwszym przypadku inwestorzy najczęściej decydują się na mieszkania mniejsze i średnie, położone poza centrum, zatem nieco tańsze, co pozwala także na zaproponowanie atrakcyjnego dla lokatorów czynszu. W drugim wybór pada częściej na apartamenty na sprzedaż, Gdańsk pod tym względem oferuje wiele przyszłościowych inwestycji, między innymi na nabrzeżu i w centrum miasta. W tym przypadku kluczowa jest dobra lokalizacja, czyli inwestor musi liczyć się z wyższymi kosztami, ale może też zarobić więcej.
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
Aktualnie średnia cena mieszkania nowego w Gdańsku to koszt około 6 500 złotych za jeden metr kwadratowy. W przypadku rynku wtórnego ceny są wyższe i wynoszą około 6 630 złotych za metr kwadratowy. Nieruchomości położone w prestiżowych lokalizacjach potrafią kosztować znacznie więcej – cena za metr kwadratowy może przekraczać wtedy nawet 10 000 złotych.