Listwa do płytek ze stali nierdzewnej jest przeznaczona do ochrony wszystkich trudno dostępnych miejsc we wnętrzu, a w szczególności narożników, połączeń powierzchni ścian z podłogą oraz ościeżnic drzwiowych przy wejściu do pomieszczeń. Listwy do płytek ze stali nierdzewnej nie odkształcają się i zapobiegają rozwojowi grzybów w miejscach o dużej wilgotności. Listwy do płytek ze stali nierdzewnej są odporne na plamy i łatwe do mycia.
Czy potrzebuję listew stalowych?
Listwa do płytek ze stali nierdzewnej jest niezbędna do tworzenia połączeń między materiałami budowlanymi – potencjalnie zakrywa nieuporządkowane lub nierówne połączenia. Stanowi ona również barierę, która chroni ścianę przed otarciami i wgnieceniami spowodowanymi przez ludzi i zwierzęta, które się po niej poruszają oraz odkurzanie. Listwa do płytek ze stali nierdzewnej oferuje jednak więcej niż tylko korzyści praktyczne – jest ważnym elementem wykończenia wnętrz. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesną listwę przypodłogową, nie musisz ponosić kosztów związanych z podwójnym układaniem warstw płyty gipsowo-kartonowej. Zaprojektuj prosty profil, używając kwadratowych frezowanych kształtów, a otrzymasz nowoczesną listwę. Kontynuuj ten motyw w architrawach aż do drzwi.
Rodzaje listew przypodłogowych:
- ze stali nierdzewnej
- MDF
- drewniane
- PCV
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze listew ze stali?
Przy wyborze listew należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia – jeśli masz wysokie sufity, powinieneś zdecydować się na wyższe listwy. Podobnie, jeśli masz niskie sufity, powinieneś unikać wysokich listew, ponieważ wszelkie poziome linie wizualnie skrócą Twój pokój. Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest styl listew przypodłogowych. Mogą one stanowić element dekoracyjny w Twoim projekcie i ważne jest, aby nie lekceważyć tego, jak bardzo listwy mogą wpłynąć na wygląd Twojego pomieszczenia! Listwy do płytek ze stali nierdzewnej to doskonały wybór do łazienki i kuchni. Listwy ze stali nierdzewnej są najczęściej preferowane w wilgotnych pomieszczeniach, ponieważ są nierdzewne i nie utleniają się. Produkty te zapobiegają powstawaniu wilgoci w obszarach zastosowania i ograniczają przenoszenie dźwięków uderzeniowych. Nadają estetyczny wygląd, ukrywając wady użytkowe w przejściach między podłogami i ścianami. Są niezwykle trwałe, długowieczne i odporne na korozję, ponieważ zostały wyprodukowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
Listwy ze stali nierdzewnej – zalety
Listwy ze stali nierdzewnej są zatem cennym i niezbędnym dodatkiem do każdego pomieszczenia, wnosząc do niego dodatkowy akcent stylistyczny. Nie należy również zapominać o ich właściwościach technicznych, które gwarantuje materiał, z którego są wykonane. Stal jest szczególnie odporna na korozję i uderzenia, a przez lata wymaga jedynie bardzo prostej konserwacji, aby zachować swój blask. Gwarantowana trwałość, która nie poddaje się upływowi czasu. Listwy ze stali nierdzewnej są zatem idealne do minimalistycznych, współczesnych stylów. Dodatkową cechą, która przyczynia się do tego, jest dodatkowa krawędź, która znajduje się na górze podłogi, zapewniając większe pokrycie obwodu i sprawiając, że listwy ze stali nierdzewnej pasują do większości projektów pomieszczeń i wymagań dotyczących wydajności. Są one również łatwe w montażu przy użyciu specjalnych klejów.
Kątownik ze stali nierdzewnej
Kątowniki zapewniają dodatkową wytrzymałość i stabilność kolumn i belek. Stanowią również pionowe i poziome podparcie dla budynków, mostów i wież komunikacyjnych. Kątownik ze stali nierdzewnej jest odporny na korozję i łatwo znosi trudne warunki atmosferyczne. Kątownik ze stali nierdzewnej ma różne zastosowania w różnych projektach. Kątowniki zabezpieczają naroża skrzyń drewnianych lub konstrukcji betonowych przed zużyciem. Kątowniki zabezpieczają naroża przed odpryskami i korozją. Kątowniki mają wyjątkowe zastosowanie w transporcie. Czasami wózek i wózek mogą być niedostępne, aby przetransportować ciężkie przedmioty. Właśnie tutaj przydaje się kątownik – można go użyć do przenoszenia ciężkich przedmiotów z jednego punktu do drugiego. Aby to zrobić, wystarczy umieścić zamkniętą stronę kątownika w górze, a następnie umieścić przedmiot na górze i próbować go pchać, aż dotrze do miejsca przeznaczenia.