Podczas budowy dachu wielkopowierzchniowego kluczowym elementem jest jego odpowiednie zabezpieczenie od strony hydroizolacji. Na taki dach działają bardzo silnie różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Zarówno jeżeli chodzi o opady deszcz, gradu lub śniegu jak i również o zaleganie wody lub zasp śnieżnych czy też liści. Dlatego dach musi być odpowiednio wykonany z zaizolowany. Tego rodzaju prace najlepiej jest zlecać specjalistycznym firmom, które posiadają wieloletnie doświadczenie w budowie i zabezpieczaniu dachów wielkopowierzchniowych.
Proces budowy dachu
Dach jest niezmiernie ważnym elementem i musi być w 100%. Uzyskanie tego efektu wymaga doświadczenia w działaniu oraz precyzji. Niezbędne są również odpowiedniej jakości materiały budowlane. Oczywiście podstawowym materiałem budowlanym na dachu są membrany, odpowiednie kleje jak i uszczelniacze. Warto również postawić na dodatkowe wyposażenie, które pomoże w walce z zalegającym śniegiem. Podczas budowy dachu i jego izolacji ważne jest, aby zachować odpowiednie parametry zgodne z projektem. Pomoże to między innymi w procesie wentylacji czy też wyprowadzania nadmiaru pary z budynku. Prawidłowo wykonany płaski dach składa się z trzech elementów.
Pierwszą warstwą jest paroizolacja. Jej celem jest zabezpieczenie, aby do wnętrza nie dostawała się woda oraz zabezpiecza wyższe warstwy przed parą wodną z wnętrza budynku. Kolejną warstwą jest warstwa termiczna, dostępnych jest kilka rodzajów materiałów. Na samej górze znajduje się warstwa wierzchnia, która jest ostatecznym pokryciem.
Dla uzyskanie idealnego efektu konieczne jest właściwe dobranie i spasowanie wszystkich trzech elementów. Ofertę na budowę dachów znajdziecie na stronie www.dachy-zrbzawadzki.pl.
Czego użyć do izolacji dachu?
Papa jest wciąż jednym z najpopularniejszych sposobów hydroizolacji dachów. Rozwiązanie to ma swoje plusy, ale oczywiście ma również i minusy. Jedną z podstawowych wad papy jest to, że wytrzyma ona kilka lat. Po tym czasie papa zaczyna się rozwarstwiać, może również pękać. Co powoduje jej przeciekanie. Drugim często spotykanym problemem jest pleśń i grzyby. Wynika, to z faktu, że nie przepuszcza ona wody zgromadzonej między dachem a papę. Również problemem jest możliwość układania papy w innych miejscach niż płaski dach. Trudno również jest dokładnie zabezpieczyć miejsca łączenia przy antenie jak i klimatyzatorze. To spowodowało, że zaczęto poszukiwać innych rozwiązań, takim dobrym i skutecznym rozwiązaniem okazały się membrany płynne.