Artykuł partnera.
Czasy, w których trzeba było zastanawiać się, jak ukryć grzejnik w pomieszczeniu, na szczęście dawno minęły. Jeszcze całkiem niedawno oferta grzejników na rynku nie zachwycała klientów – większość stanowiła niezgrabne, nieoryginalne i masywne urządzenia. Na nowoczesne potrzeby użytkowników firmy wyszły naprzeciw i zostały zaprojektowane grzejniki dekoracyjne. Od teraz panuje zupełnie odwrotny trend: zamiast chować grzejniki, zastanawiamy się, jak je najlepiej wyeksponować, by upiększały pomieszczenie.
1. Grzejnik dekoracyjny – czym jest? Gdzie się nada?
Grzejnik dekoracyjny to niestereotypowy komponent wystroju pomieszczenia. Bywa doskonałą alternatywą do oklepanych kaloryferów. Każdy dobrze wykonany projekt mieszkania powinien mieć na uwadze wiele elementów, by uzyskać spójny efekt – nie tylko kolor ścian czy rodzaj mebli, ale także rodzaj podłogi czy mniej oczywiste elementy jak grzejniki właśnie. Jest to o tyle istotne, że nie można ich pominąć; w końcu ich główną funkcją jest zapewnienie ciepła i komfortu. Zatem grzejniki dekoracyjne nie dość, że są użyteczne, to jednocześnie mogą stanowić punkt centralny pomieszczenia, nadając mu wyjątkowego charakter. Idealnie nadadzą się w nowoczesnych pomieszczeniach typu glam, czy w stylu retro, skandynawskim, loftowym czy minimalistycznym. Wielość rodzajów, kształtów i kolorów działa na ich korzyść – każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie, dzięki dekoracyjnemu charakterowi, będą sprawdzać się w salonach, przedpokoju czy sypialni, ale najbardziej rekomendowanym miejscem jest łazienka. Dlaczego? Zwykle są to małe pomieszczenia, gdzie nie sposób ukryć brzydki kaloryfer. Wtedy pozostaje tylko jedne wyjście – wyróżnić go. Co więcej, będzie nie tylko się pięknie prezentował, ogrzewał pomieszczenie, ale w odpowiednio dobranym kształcie może stanowić też wygodny wieszak na ręczniki.
2. Grzejnik dekoracyjny łazienkowy – na co zwrócić uwagę?
Zawsze przy zakupie grzejnika, nieważne czy dekoracyjnego czy też nie, sprawdźmy jego moc. Grzejniki łazienkowe dekoracyjne mogą mieć moc od 50 W do 1000 W i od tego wyboru będzie zależała kontrola i temperatura wilgotności pomieszczenia. A to przekłada się na komfort użytkowania. Standardowo przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy łazienki przypada ok. 100-130 W. Przyjmuje się, że optymalna temperatura w łazience powinna wynosić 24 stopnie. Gdy już rzeczy techniczne zostaną ustalone, można zastanowić się na designem. Wśród grzejników dekoracyjnych znajdują się grzejniki poziome i pionowe. Te pierwsze przypominają tradycyjne kaloryfery, ale w odświeżonej formie (idealne do wnętrz utrzymanych w klasycznej stylistyce) i można je umieścić pod oknem, dzięki czemu mają bardzo dobre parametry grzejne. Modele pionowe mogą stanowić bardzo efektowny element wystroju – wysokie i podłużne mogą sprawić wrażenie, że dany pokój jest wyższy. Co więcej, są zazwyczaj wąskie i łatwo je wkomponować w ścianę np. między dwoma wysokimi oknami. Ma to znaczenie w bardzo małych pomieszczeniach jak np. zazwyczaj łazienki właśnie. Ważnym jest, by przy zakupie grzejnika dekoracyjnego nie kierować się wyłącznie wyglądem. Ważna jest również renoma producenta – czy daje swoim produktom wieloletnią gwarancję, czy jego grzejniki ozdobne są wykonywane z najlepszych jakościowo materiałów i czy istnieje możliwość naprawy w serwisie w przypadku uszkodzenia. Wiele grzejników niskiej jakości mogą korodować i szybko niszczeć. Wtedy nawet najciekawszy projekt nie poprawi wyglądu takiego kaloryfera. Grzejniki dekoracyjne Imers zobacz więcej o pięknym wyglądzie, wysokiej jakości i funkcjonalności można znaleźć m.in. na stronie marki Imers.pl. Jak widać, nie zawsze trzeba wybierać między użytecznością a wyglądem. Dzięki grzejnikom ozdobnym można mieć wszystko naraz i cieszyć się wysokim komfortem na co dzień.