Artykuł sponsorowany.
Komfort cieplny zapewnia się w domowych wnętrzach na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie praktycznego i coraz popularniejszego ogrzewania podłogowego, które trafia do większości wnętrz w budownictwie mieszkaniowym. Oprócz standardowych systemów wodnych, można spotkać też rozwiązania elektryczne i to na nich chcielibyśmy się dziś skupić. Dlaczego warto z nich korzystać i jakie są ich najmocniejsze zalety? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.
Ogrzewanie podłogowe – co je wyróżnia?
Ogrzewanie podłogowe w obu wariantach (wodne i elektryczne) to praktyczna alternatywa dla klasycznych konwektorów. Tego typu produkty zaliczają się do wygodnych systemów powierzchniowych. Oznacza to, że równocześnie nagrzewa się cała podłoga, by przekazać ciepło do całego pomieszczenia.
W tym modelu urządzeń grzewczych nie dochodzi zatem do niekorzystnej, wymuszonej rotacji powietrza we wnętrzu, która prowadzi do unoszenia się kurzu i roztoczy. Ogrzewanie podłogowe uznaje się zatem za jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dla osób cierpiących z powodu alergii.
Dodatkowo, ogrzana podłoga i ciepło stopniowo unoszące się ku górze gwarantują optymalny dla zdrowia człowieka rozkład temperatur w pomieszczeniu – cieplej jest bowiem przy stopach niż przy głowie. Dzięki temu czujemy się dobrze, możemy skupić się na działaniu albo przyjemnie wypoczywać.
Systemy ogrzewania podłogowego są dyskretne i po zainstalowaniu nie zajmują we wnętrzu zbyt wiele miejsca. Niemal cała instalacja chowa się bowiem pod powierzchnią podłogi. W efekcie, decydując się na takie rozwiązanie, zwiększa się ustawność wnętrza, co przydaje się nie tylko w ciasnych mieszkaniach.
Podłogowe ogrzewanie elektryczne – jak działa i gdzie je stosować?
Jeśli chce się wprowadzić w domowych wnętrzach ogrzewanie podłogowe, dlaczego warto zdecydować się akurat na produkty elektryczne, jak te oferowane przez Econovli?
Podstawowa zaleta wynika z budowy urządzeń grzewczych. Produkty elektryczne występują w formie mat i folii, podłączanych do domowej sieci energetycznej. Rozkłada się je pod wierzchnią warstwą podłogi i podłącza do prądu. Nie wymagają skomplikowanych, dodatkowych akcesoriów ani zewnętrznych urządzeń, by zapewniać ciepło w domu. Są one znacznie prostsze w montażu niż ogrzewanie wodne, składające się z wielu małych rurek, układanych pod podłogą, podpiętych do pompy ciepła.
Dzięki temu, urządzenia elektryczne znacznie łatwiej wykorzystać we wnętrzach, w których pragnie się wprowadzić ogrzewanie podłogowe już na etapie eksploatowania domu lub mieszkania. Koszty remontu są znacznie niższe, a zakres niezbędnych prac mniejszy.
Nowoczesne rozwiązania elektryczne łatwo włączyć do domowego systemu kompleksowego sterowania rozmaitymi urządzeniami i instalacjami. W ramach Smart House da się sterować domowym ogrzewaniem za pomocą centralnego komputera, wykorzystywać praktycznego pilota lub ustawić wygodne harmonogramy grzewcze, by maty uruchamiały się automatycznie w idealnych momentach.
Ogrzewanie elektryczne – sposób na ciepłe domowe wnętrza
Elektryczne urządzenia grzewcze to coraz częściej energooszczędne i praktyczne produkty, dzięki którym da się stworzyć optymalne warunki termiczne w każdym domowym wnętrzu. Stosuje się je w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach, by utrzymać w nich odpowiednią temperaturę, dostosowaną do potrzeb domowników.
Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest tego świetnym przykładem. Warto zatem zastanowić się, czy nie sprawdzi się również w naszych wnętrzach.