Wynajem magazynu. Na co zwrócić uwagę?

Wynajem magazynu. Na co zwrócić uwagę?

13 sierpnia 2018 0 By Syneko

Wynajem magazynu jest dla wielu przedsiębiorców kwestią kluczową, szczególnie w przypadku właścicieli sklepów internetowych do przechowywania produktów lub dla zorganizowania przestrzeni produkcyjnej dla działalności.

Na co zwrócić uwagę w wyborze magazynu, tak aby był dopasowany do potrzeb firmy i nie nadwyrężał budżetu?

Lokalizacja

Przede wszystkim, oprócz kwestii budżetowych ważniejsza jest lokalizacja magazynu, która w miarę możliwości powinna znajdować się w jak najbliższym sąsiedztwie firmy. To jest bardzo ważne, ponieważ w przyszłości nie będzie generowało dodatkowych kosztów transportu, na przykład surowców na linię produkcyjną. Jeśli mowa o transporcie, magazyn powinien znajdować się w lokalizacji zapewniającej dogodną infrastrukturę drogową, przy drogach szybkiego ruchu lub przy autostradzie.

Lokalizacja ma jeszcze jeden ważny aspekt i nie dotyczy wyłącznie miejsca na mapie. Mając na myśli magazyn, myślimy zazwyczaj o hali, jednak nie do wszystkich działalności będzie ona odpowiednia. Jeśli prowadzimy sklep internetowy z kosmetykami, akcesoriami kuchennymi czy ubraniami musimy artykułom zapewnić odpowiednią temperaturę, wilgotność powietrza i wiele innych czynników. Dlatego magazyn możemy stworzyć z niewielkiego pomieszczenia biurowego, jeśli mamy taką możliwość.

Cena i budżet

Cena wynajmu zależy w głównej mierze od lokalizacji, powierzchni i stanu budynków magazynowych. Fakt, inna będzie cena magazynu w Warszawie, a inna w Rzeszowie lub Poznaniu. W Warszawie zapłacimy najwięcej w pobliżu centrum, a najmniej w odległości około 30 km od tej okolicy. Ceny w Polsce wahają się pomiędzy 2,5 do 5 Euro.

Zazwyczaj dzieje się tak, że im większa kwota najmu, tym lepsze warunki do przechowywania i gwarancja, że naszego towaru nie zniszczy kapiący deszcz z nieszczelnego dachu lub wysoka wilgotność, pleśń i inne niespodzianki.

W cenie najmu musi znaleźć się również wyposażenie, czyli meble do przechowywania i inne, a także maszyny – wózki widłowe, palety, wagi, oraz rachunki za prąd, wodę, ogrzewanie. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zanalizować czynniki i okoliczności, które mogą wydarzyć się podczas trwania umowy najmu.

Gdzie najszybciej można znaleźć wolny magazyn do wynajęcia? Teraz to jest zupełnie proste, mając na podorędziu takie wyszukiwarki, jak na przykład http://www.polskamagazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/warszawa lub mapy Google.

wnętrze magazynu do wynajęcia.

Dodatkowe informacje

Po znalezieniu magazynu odpowiadającego firmie w lokalizacji, powierzchni i cenie należy sprawdzić jego wyposażenie, oraz stan budynku – czy konstrukcja spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz czy bez przeszkód zniesie produkcję.

Przedsiębiorca nie może decydować pod wpływem chwili lub impulsu, lecz w najgorszym wypadku powinien porównać kilka ofert powierzchni magazynowych.