Różne style w łazience

Różne style w łazience

1 marca 2019 0 By Syneko

W łazience spędzamy wiele czasu – szykujemy się o poranku do wyjścia z domu, a wieczorem regenerujemy siły po intensywnym dniu. Skoro szukamy w niej relaksu, musimy urządzić ją zgodnie z naszym poczuciem estetyki. Styl oraz dodatki są kluczowe w aranżacji, gdyż dodają pomieszczeniu charakteru.

Niezależnie jednak od stylu, w jakim urządzimy mieszkanie, musimy też wybrać konkretne elementy wyposażenia – m.in. wannę lub prysznic, pralkę itd. Połączenie estetyki i funkcjonalności gwarantuje nam wysoki komfort użytkowania i zadowolenie.

Urządzenie łazienki rodzi też wiele dylematów – czy na pewno instalować pralkę w łazience, czy może w kuchni albo przedpokoju? Czy kierować się aktualnymi trendami, czy własnym gustem? Lepiej sprawdzi się wanna czy prysznic? Najpierw jednak określ styl, który będzie cieszył Twoje oczy.

Łazienka w stylu minimalistycznym

Prostota i minimalizm sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dobierz kształt ceramiki, armatury oraz akcesoriów tak, aby ze sobą współgrały. Wanna o geometrycznych kształtach, umywalka w podobnym tonie, a także oszczędność kolorach i meblach to wyróżniki minimalizmu. Na czasie są łazienki biało-czarne oraz w odcieniach beżu. Styl ten uwielbia nieoczywiste połączenia materiałów, np. szkło, stal, egzotyczne drewno, beton itd.

Styl rustykalny

Styl rustykalny nie każdemu trafi w gust, ale nadal ma swoich zwolenników. Do dekoracji służą m.in. meble z litego drewna z marmurowym blatem, rzeźbione skrzynie jako kosze na bieliznę, dzbany, wazony, fajansowe misy, flakony z kwiatami, duże lustra w złotych ramach itd. Również urządzenia są stylizowane na dawne formy, a zatem idealnie wkomponują się m.in. wanny żeliwne na lwich łapach, ceramika, armatura z ceramicznymi pokrętłami itd.

Styl rustykalny można też połączyć z nowoczesnym designem. Nie wszystkie elementy muszą wyglądać niczym zabrane z… wiejskiej chaty. Obecnie najchętniej wybierane są te inspirowane rustykalną stylistyką. Warto zaangażować w projekt architekta z doświadczeniem, gdyż przygotowanie projektu wymaga wyczucia.

Łazienka w stylu romantycznym

Dla romantycznych dusz idealna będzie romantyczna łazienka. Kolory na ścianach to oczywiście pastele, do tego liczne urocze dodatki, ręczniki z motywami serc lub kwiatów to wyróżniki stylu romantycznego. Wanna z kolei będzie idealna na zmysłową kąpiel. Zadbaj też o nastrojowe światło podczas tej aromaterapii! Piękną ozdobą całego wnętrza będą także świeże kwiaty.