Nieruchomości – jak zacząć inwestować ?

Nieruchomości – jak zacząć inwestować ?

30 listopada 2018 0 By Syneko

W dobie niskich stóp procentowych inwestowanie w nieruchomości stało się alternatywą dla lokat bankowych. Jest równie bezpieczne jak one, ale pozwala osiągać zdecydowanie wyższe zyski. To sprawia, że tematem tym zaczynają się interesować także ci, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z nieruchomościami. Z myślą o nich przygotowaliśmy kilka porad na temat tego, jak zacząć inwestować w nieruchomości.

Wybierz swoją niszę

Rynek nieruchomości jest ogromnie szeroki. Znajdują się na nim zarówno domy, działki, mieszkania, które kupują osoby prywatne oraz nieruchomości komercyjne, takie jak np. lokale handlowe, usługowe, hale, magazyny itp. itd. Możliwości jest ogromnie dużo, a początkujący inwestor na pewno nie powinien próbować swoich sił na wszystkich tych polach. Najlepiej wybrać sobie jedną z tych nisz, poznać ją jak najlepiej i dopiero wtedy decydować o zakupie tej jednej właściwej.

Niektórzy mówią, że najłatwiej zacząć od inwestowania w mieszkania w okolicy, którą znasz. I wbrew pozorom, nawet jeśli mieszkasz w mniejszym mieście, to również masz szansę na wysokie zyski, choć wielu wydaje się, że inwestować w mieszkania można tylko w dużych miastach.

Poznaj rynek, na którym chcesz inwestować

Szukając pomysłów na inwestowanie w nieruchomości, warto poznać dobrze rynek, na którym chcesz inwestować. Chodzi nie tylko o to, by wiedzieć, jakie są ceny nieruchomości w danym rejonie, ale również jakie stopy zwrotu można z takich inwestycji osiągnąć. W tym celu warto oglądać różne nieruchomości, które znajdują się w obszarze Twoich zainteresowań, bo doświadczenie przy tym zdobyte jest naprawdę bardzo cenne.

Doświadczeni inwestorzy zalecają, by obejrzeć co najmniej kilkanaście nieruchomości, bo dopiero wtedy można sobie wyrobić jakieś zdanie na ich temat. Następnie należy liczyć i kalkulować na chłodno, a dopiero potem patrzyć na nieruchomość przez pryzmat własnych gustów, potrzeb i oczekiwań. To, że coś nam się nie podoba nie znaczy, że nie może przynieść wymiernych korzyści. Jeśli dopiero zaczynasz, to warto zapytać o to osób, które mają większe doświadczenie w tej branży.

Sprawdź też ofertę lokalnego doradcy z Warszawy na https://tur-nieruchomosci.pl.