Narzędzie dla każdego majsterkowicza

Narzędzie dla każdego majsterkowicza

31 października 2018 0 By Syneko

Majsterkowanie to niesamowicie satysfakcjonujące hobby, które pozwala nie tylko wyciszyć się po stresach dnia codziennego, ale również stworzyć wiele kreatywnych przedmiotów przydatnych w każdym domu. Jednak aby ta forma spędzania wolnego czasu przynosiła nam pełne zadowolenie, niezbędne jest zaopatrzenie się w wysokiej klasy narzędzia. Początkujący majsterkowicze mogą mieć jednak problem z wyborem akcesoriów, które będą naprawdę przydatne, a jednocześnie wszechstronne. Specjalnie z myślą o osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym hobby, przygotowaliśmy zestawienie narzędzi, które zdecydowanie należą do absolutnego must-have każdego majsterkowicza – kupisz je w sklepie Bricoman: https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne

Bez młotka ani rusz

Młotek posiada niezwykle szerokie spektrum zastosowania. Wykorzystywany jest on zarówno do rozdzielania i swego rodzaju zamierzonego niszczenia różnego rodzaju materiałów, jak i do łączenia przedmiotów za pomocą gwoździ. Dla początkującego majsterkowicza zdecydowanie najbardziej rekomendowane są młotki o jak najmniejszej wadze. Modele te świetnie leżą w dłoni, a oprócz tego dają ogromną swobodę precyzyjnego operowania główką młotka. Każdy entuzjasta majsterkowania powinien zaopatrzyć się w młotek uniwersalny. Jeżeli potrzebujemy bardziej specjalistycznych narzędzi tego typu, warto zwrócić uwagę na młotki stolarskie – idealne do prac w drewnie – oraz blacharskie, które stworzone są modelowania elementów metalowych.

Siekiera – nie tylko do cięcia drewna

Większość laików kojarzy siekiery wyłącznie z ciężkimi pracami przydomowymi, polegającymi na rozłupywania drewna bądź karczowaniu zarośli. Tymczasem odpowiednio dobrana siekiera daje szereg możliwości przydatnych dla wielu majsterkowiczów. Na pewno w każdym warsztacie przyda się standardowych rozmiarów siekiera uniwersalna oraz jej mniejszy odpowiednik, czyli siekiera turystyczna. Z kolei fani majsterkowania, którzy lubią pracować z drewnem, z pewnością polubią się ze specjalistycznymi siekierami ciesielskimi.

Wszechstronne klucze do zadań specjalnych

Ogromny asortyment kluczy, jaki występuje na rynku, może przyprawić o zawroty głowy. Jednak mimo tego warto bliżej się przyjrzeć całej ofercie kluczy, ponieważ przydają się one niemal przy każdej pracy w warsztacie majsterkowicza. Do najbardziej podstawowych modeli zaliczane są przede wszystkim klucze płaskie oraz wszechstronne klucze nastawne, zwane również francuskimi. Przy zaawansowanych projektach mogą z pewnością przydać się klucze oczkowe czy też imbusowe.

Pamiętaj również o pile

Piły pozwalają szybko i bez wysiłku przecinać przedmioty wykonane z najróżniejszych materiałów – oczywiście, jeśli są do nich odpowiednio dopasowana. Dla majsterkowiczów pracujących głównie z jednym materiałem najlepszym wyborem będzie piła typowo do metalu lub do drewna. Z kolei osoba, która używa tego narzędzia okazjonalnie, może śmiało zakupić model uniwersalny.