Kwiaty na balkon i taras

Kwiaty na balkon i taras

4 maja 2018 0 By Syneko

Sezon letni sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Relaksuje nas widok zielonych drzew i bujnej roślinności. Nie rezygnujmy z tej przyjemności, nawet jeśli nie mamy ogrodu na własność. Rośliny na balkonie i tarasie mogą być równie wdzięczne i wprowadzać nas codziennie w doskonały nastrój.

Przez balkon do… żołądka!

Na balkonie lub tarasie możemy stworzyć swoje małe, ziołowe królestwo, które posłuży nam dla urozmaicenia potraw i oczywiście, dla zdrowia. W balkonowych warunkach możemy zasadzić miętę do napojów, bazylię do sałatki caprese, tymianek, estragon
i majeranek do ryb, oregano do pizzy, a do mięs pietruszkę, czomber i rzeżuchę.

Kwiatowe inspiracje na balkon i taras

W zacienionych miejscach naszego balkonu i tarasu doskonale będą rosły takie rośliny jak bluszcz,  hortensja, fuksja, pelargonia i begonia. Możemy je śmiało posadzić do wazonów, a także zawiesić nad oknem i pod sufitem. Gdy nie mamy czasu na skomplikowaną pielęgnację kwiatów, możemy wybrać się do producenta sztucznych kwiatów lub hurtowni, a nawet kupić je w sklepie online i powstawiać do tradycyjnych donic tak, by imitowały te prawdziwe. To zaoszczędzi nam wiele czasu, a efekt będzie taki sam.

Sztuczna roślinność na tarasie

To świetne rozwiązanie, jeśli nasz taras służy nam wyłącznie od święta i spędzamy tam niewiele chwil. Aby jednak nie ignorować całkowicie tej wdzięcznej części domu, użyjmy sztucznych kwiatów i ozdób. Taras od razu nabierze przytulniejszego charakteru, w dodatku między sztuczne liście możesz powkładać lampki ledowe, które uroczo umilą wieczór.

Gdzie znaleźć odpowiednie kwiaty?

W poszukiwaniach najlepszej dla nas aranżacji na balkon i taras pomoże nam pobliska kwiaciarnia lub sklep internetowy ze sztucznymi kwiatami. Jeśli nie ma takiej w naszym mieście, nie szkodzi! Możemy szybko znaleźć sztuczne kwiaty w sklepie internetowym i wybrać te, które najlepiej oddadzą nastrój naszego domu i mieszkania. Dzięki temu w każdych warunkach będziemy mogli cieszyć się pięknym otoczeniem i spędzać w nim czas z najbliższymi.

Wszystkie te drobne zabiegi i sprytne rozwiązania sprawią, że letnie dni będą jeszcze przyjemniejsze. Minimalny nakład pracy, który włożysz w roślinność swojego balkonu lub tarasu zaowocuje dobrym samopoczuciem i lepszą jakością życia. Nie zapomnij o rozwieszeniu nastrojowych lampek i wygodnym hamaku, w którym będziesz się relaksować!