Jaką kabinę prysznicową wybrać

Jaką kabinę prysznicową wybrać

21 maja 2018 1 By Syneko

Kiedy stajemy przed wizją remontu albo urządzania mieszkania to zazwyczaj zaczynamy rozglądać się za rozwiązaniami, które nam ułatwią codzienne użytkowanie. Jednak jak się okazuje, wybór jest tak ogromny, że wręcz męczący. Nawet wybór kabiny może przyprawić o ból głowy. Gotową, z brodzikiem, czy bez brodzika?

Kabina z brodzikiem czy bez brodzika?

Zaletą klasycznej jest, że woda ma ograniczenie i nie ma szans wypłynąć gdzieś na boki. Jednak walor estetyczny jest do przedyskutowania. Zawsze warto przeanalizować wszystkie rozwiązania, bo nawet sam brodzik może być różny…

Brodzik wpuszczony w podłogę

Są to bardzo płytkie brodziki zamontowane równo z powierzchnią podłogi w pomieszczeniu. Do nich pasuje obudowa zamknięta jak i szklana typu walk in. Wykonane są najczęściej z akrylu sanitarnego albo ceramiki.

Brodzik klasyczny

Tego rodzaju brodzik jest dość duży i co tu dużo mówić, wygląda czasem wręcz topornie. Jego materiał to także zazwyczaj akryl. To też najtańszy wybór z dostępnych na rynku. Jednak wysokie krawędzie klasycznego brodzika mogą być utrudnieniem dla osób starszych. Na jego montaż potrzeba też trochę więcej miejsca i czasem trudno go umiejscowić w łazience.

Brodzik podpodłogowy

Ten rodzaj brodzika dobrze jest zaplanować już wcześniej, podczas budowy. Konstrukcja odpływu wymaga poprowadzenia pod kątem pod powierzchnią płytek oraz zamontowania pod spodem odpływu. Jest to bardzo wygodny rodzaj brodzika, który pozwala na łatwe wchodzenie i wychodzenie spod prysznica.

Ścianka prysznicowa

Do wyboru mamy różne rodzaje kabin prysznicowych. Od zwykłych z tworzyw sztucznych, po szklane konstrukcje. I jedne, i drugie mają swoich przeciwników i zwolenników.

Szklana ścianka prysznicowa

To bardzo eleganckie rozwiązanie, często montowane w łazienkach zarówno dużych jak i małych. Przy pomocy szklanych tafli można obudować zarówno całą kabinę jak i zrobić tylko ścianki ze swobodną przestrzenią na wejście. To ostatnie rozwiązanie jest stosowane w prysznicach walk in.

Ścianka z tworzywa

Jest to tańsze rozwiązanie, jednak z jego trwałością bywa różnie. Poza tym jest ono dostępne od ręki w sklepach. Dodatkowo sparowane jest zazwyczaj z odpowiednim brodzikiem. Dobre rozwiązanie jeśli potrzebujemy prysznica na już. Jednak na jego ściankach osadza się mocno kamień i nieraz trudno go usunąć do końca. 

O ile w przypadku szkła i dopasowania ścianki do wnętrza łazienki rolę gra zarówno cena jak i czas potrzebny na specjalistyczny montaż. O tyle jego trwałość użytkowania potrafi zadowolić naprawdę wybredne osoby. Poza tym czyszczenie szklanej powierzchni jest łatwiejsze. Także dzięki specjalnej powłoce, która sprawia, że kamień nie osadza się tak mocno i jest łatwiej go usunąć.

Artykuł powstał przy konsultacji Hurtowni Szkła R-K Glass.