Jak wybrać szeregowiec dla siebie?

Jak wybrać szeregowiec dla siebie?

3 grudnia 2018 0 By Syneko

Wybierając nieruchomość trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo parametrów. Zakup w dużej mierze jest zdeterminowany ceną, lokalizacją oraz metrażem. Na szczęście obecnie oferta zarówno dostępna na rynku pierwotnym, jak i wtórnym jest tak zróżnicowana, że każdy jest w stanie znaleźć lokal odpowiadający jego oczekiwaniom. W tym artykule podpowiem, na co zwrócić uwagę kupując segment szeregowca.

Materiały i jakość wykonania

Nieruchomość to zakup na lata, więc trzeba sprawdzić, czy jakość jej wykonania jest odpowiednia. W domu szeregowym koniecznie należy zwrócić uwagę na ściany oddzielające poszczególne segmenty. Warto wiedzieć, że spełniają one funkcję ścian oddzielenia pożarowego i dlatego powinny być wykonane z materiałów o odpowiedniej klasie reakcji na ogień. Ściana oddzielenia pożarowego chroni przed rozprzestrzenianiem się pożaru na sąsiednie strefy pożarowe, więc jej solidne wykonanie bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo. Poza tym ściany oddzielające sąsiednie segmenty powinny być dobrze wygłuszone, aby nie przenikały przez nie żadne hałasy. Warto też zwrócić uwagę na jakość okien oraz sprawdzić, czy będą one wyposażone w rolety zewnętrzne. Kolejną kwestią jest system ogrzewania budynku i możliwość zamontowania kominka.

Więcej na https://www.promattop.pl/pl-pl/applications-new/sciany/sciany.

Układ pomieszczeń

Dla codziennego komfortu mieszkania bardzo ważny jest funkcjonalny podział przestrzeni w domu. Warto sprawdzić, czy rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń oraz ich metraż odpowiadają naszym oczekiwaniom. Jeśli zamierzasz kupić segment szeregowca, to koniecznie zwróć uwagę na umiejscowienie i wielkość okien oraz orientację budynku względem stron świata.
Od tych parametrów zależy dobre doświetlenie wnętrza.

Otoczenie

Poza specyfikacją samego budynku zwróć uwagę na jego najbliższe otoczenie. Chodzi tu przede wszystkim o rozmieszczenie miejsc parkingowych, śmietników oraz innych elementów wspólnych dla wszystkich mieszkańców osiedla. Warto też sprawdzić, czy w pobliżu jest infrastruktura: sklep, apteka, plac zabaw, park, przedszkole, szkoła, czy kościół.