Jak wybrać grzejniki do łazienki?

Jak wybrać grzejniki do łazienki?

3 grudnia 2018 0 By Syneko

Dla wielu osób wybór odpowiedniego grzejnika łazienkowe nie jest zadaniem prostym. Z tego właśnie powodu postaramy się odpowiedzieć na najbardziej popularne pytania związane z tym tematem. Jeżeli przed Wami również pojawiło się takie wyzwanie – serdecznie zapraszamy do lektury dalszej części naszego materiału.

Artykuł partnera

Podstawowe informacje

Kiedy decydujemy się na zakup grzejnika do łazienki, najczęściej do wyboru posiadamy albo te wykonane ze stali, albo z miedzi. Są one następnie albo lakierowane, albo też chromowane – i o ile druga opcja wielu osobom wydaje się bardziej atrakcyjna wizualnie, to należy pamiętać, że chromowana powłoka organiczna odprowadzanie ciepła przez grzejnik, co wiąże się z tym, że gorzej ogrzewa on naszą łazienkę. Dlatego w przypadku takiego rozwiązania zaleca się postawić np. na model, który będzie posiadał moc o około 20% większą.

Pamiętajmy również, że o ile najpopularniejsze są grzejniki w kształcie tzw. drabinki, to wcale nie musimy się na nie decydować. W ofertach wielu sklepów, takich jak, chociażby, popularna iTerma.pl, można znaleźć modele o zupełnie innych kształtach – wszystko po to, aby móc idealnie dopasować grzejnik do swoich potrzeb i wymagań.

Praktyczność

Pomimo tego, że w obecnych czasach coraz większą wagę przykłada się do kwestii estetycznych, nie można zapominać o tym, że każdy grzejnik przede wszystkim musi spełniać swoje praktyczne funkcje. Podczas zakupów pamiętajmy więc, aby zastanowić się, który z nich odpowiednio ogrzeje naszą łazienkę. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, w których nie posiadamy ogrzewania podłogowego czy dodatkowej suszarki w łazience i dany grzejnik będzie naszym jednym źródłem ciepła.

Wspominaliśmy już o tym, że w przypadku grzejników chromowanych musimy zdecydować się na grzejnik o większej mocy. Tak samo wygląda to w sytuacji, w której wiemy, że nasz grzejnik będzie służył również jako suszarka, np. dla ręczników. W tym wypadku również trzeba zdecydować się na model o mocy o 20% większej, niż pierwotnie zakładaliśmy, biorąc pod uwagę metraż naszej łazienki.

Jak jednak obliczyć moc grzejnika, która będzie dla nas idealna? Oto podstawowe informacje, które musicie wiedzieć, przekazane nam od eksperta ze sklepu iTerma.pl.

Na samym początku zakładamy, że łazienka ma standardową wysokość, wynoszącą około 270 cm, jest dobrze ocieplona i jest otoczona innymi ocieplanymi pomieszczeniami. Zakładamy też, że chcemy samą łazienkę ogrzać do 24 stopni Celsjusza lub więcej. W takich przypadkach, gdy ocieplenie jest naprawdę dobre, warto zdecydować się na grzejnik o mocy 80W na 1m2 naszej łazienki, gdy jednak ogrzewanie nie jest idealne – na 1m2 łazienki powinno przypadać 120W mocy naszego grzejnika” podkreśla specjalista z http://iterma.pl/grzejniki-lazienkowe,c7.html.

Rodzaje grzejników łazienkowych

Jeżeli już wiemy, jaką moc powinien mieć grzejnik w naszej łazience, musimy zdecydować się na jedno z trzech najpopularniejszych rozwiązań. Oto one.

1. Grzejniki wodne – rozwiązanie, które może zastąpić standardowe kaloryfery. W takim przypadku grzejnik ocieplany jest za pomocą wody, która ogrzewana jest przez centralne ogrzewanie. Plusem takiego rozwiązania są niskie koszty, minusem natomiast – fakt, że grzejnik tego rodzaju nie będzie grzał poza sezonem grzewczym, z czego trzeba zdawać sobie sprawę. Jeżeli chcemy dogrzać łazienkę poza nim, musimy zdecydować się albo na inny rodzaj grzejnika, albo na dodatkowe źródła ciepła, jak ogrzewanie podłogowe czy suszarkę elektryczną.

2. Grzejnik wodno-elektryczny – to rozwiązanie idealne dla tych, którzy chcą, alby grzejnik był funkcjonalny przez cały rok. W trakcie okresu grzewczego również podłączony jest do centralnego ogrzewania, dzięki czemu koszty jego użytkowania są relatywnie niskie. Jeżeli jednak chcemy użyć go poza sezonem – mamy taką możliwość, ze względu na wbudowaną elektryczną grzałkę.

3. Grzejniki elektryczne – bardzo rzadko sprawdzają się jako samodzielne źródło ciepła w łazience. Zazwyczaj ich moc jest zbyt mała. Idealnie jednak sprawdzają się jako źródło dodatkowego ciepła lub suszarka do ręczników, działająca nawet przez cały rok. Są proste w użyciu i montażu, pamiętajmy jednak, że ich intensywne wykorzystywanie może w znacznym stopniu odbić się na naszych opłatach za energię elektryczną.

Iterma.pl – sklep z grzejnikami dla Ciebie

Jeżeli aktualnie poszukujesz grzejnika do swojej łazienki, niezależnie od rodzaju, które przedstawiliśmy powyżej, sprawdź ofertę sklepu iTerma.pl. W ich sklepie znajdziesz setki grzejników łazienkowych, o różnorodnej stylistyce czy wielkości. Wiele z nich znajduje się obecnie w sekcji Outlet – oznacza to, że ich ceny mogły zostać obniżone nawet o 70%! To idealna okazja na to, aby poszukać rozwiązania dla Ciebie.

Jeżeli nie jesteś pewnie, czy dany model spełni Twoje oczekiwania – nie bój się skontaktować ze sklepem. Kompetentna obsługa pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru, co przełoży się nie tylko na przyjemne ciepło w Twojej łazience, ale również jej perfekcyjny wygląd!