Hale stalowe jako uniwersalne obiekty przemysłowe

Hale stalowe jako uniwersalne obiekty przemysłowe

24 maja 2019 0 By Syneko

Artykuł partnera

Rozwój każdego biznesu, zwłaszcza związanego z działalnością produkcyjną i handlową, wiąże się z koniecznością zainwestowania, czy to w pomieszczenia biurowe czy też powierzchnie magazynowe, pomieszczenia produkcyjne, sprzedażowe itp. Coraz większą popularność w tym temacie zyskują hale stalowe, które doskonale sprawdzają się jako obiekty przemysłowe. To nowoczesne rozwiązania stanowiące bardziej ekonomiczną i elastyczna alternatywę dla hal murowanych.

Hale stalowe są dostosowywane do potrzeb inwestorów pod względem wymiarów, rodzaju konstrukcji, obudowy, elementów tj. okna ścienne i dachowe, drzwi, bramy, doki załadunkowe, suwnice itp. Co więcej obiekty takie można bez większych problemów modyfikować i powiększać wraz z rozwojem działalności. Istotny jest również fakt, że budowa hali stalowej jest stosunkowo szybka i ekonomiczna w porównaniu z obiektami murowanymi. Hale stalowe znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdej branży m. in. jako hale produkcyjne, montażowe, hale magazynowe, warsztaty samochodowe, centra logistyczne, hale sportowe, w rolnictwie jako obory, chlewnie czy też budynki inwentarskie.

Producenci hal stalowych

Budowa hali stalowej wiąże się z wyborem wykonawcy takiej inwestycji. Na rynku jest wielu producentów hal stalowych, ważne aby wybrać wiarygodnego i doświadczonego producenta, jak np. Stick Hale.

To firma zajmująca się projektowaniem i budową hal stalowych, która funkcjonuje na rynku od wielu lat, więcej informacji oraz przykłady przeprowadzonych inwestycji można znaleźć na stronie firmowej www.stick-hale.pl. Producent Stick Hale zapewnia sprawną i terminową realizację inwestycji, poczynając od analizy potrzeb i projektu hali, poprzez produkcję i montaż hali na placu budowy, aż po obsługę serwisową. Doświadczona kadra pracownicza i stosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwalają na budowę hal stalowych spełniających oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Dlaczego hale stalowe?

Hale stalowe to nowoczesne rozwiązania w zakresie budowy obiektów przemysłowych o różnym zastosowaniu. Wyróżniają się przede wszystkim modułową solidną konstrukcją stalową, szybką realizacją, stosunkowo niskimi kosztami budowy czy też możliwością dostosowania obiektu do indywidualnych potrzeb. Konstrukcja stalowa zabezpieczona jest przed korozją, dzięki czemu halę można użytkować w różnych warunkach atmosferycznych przez wszystkie pory roku.

Materiał zastosowany do budowy hali, a konkretniej do obudowy dachu i ścian, wpływa na możliwość zapewnienia odpowiednich warunków wewnątrz obiektu. Doskonale do tego nadają się płyty warstwowe, charakteryzujące się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Zastosowanie obudowy ścian i dachu z płyt warstwowych ułatwia m. in. utrzymanie potrzebnej temperatury wewnątrz hali. Dodatkowo hale z płyt warstwowych mogą być wykonane w różnej kolorystyce, co wpływa na wygląd obiektu i spójność z wizerunkiem firmy.

Budowa hali stalowej

Proces budowy hali stalowej powinien rozpocząć się od dokładnej analizy potrzeb i przeznaczenia hali oraz od wyboru firmy, która wykona halę. Na podstawie przeprowadzonej analizy i sprecyzowanych wymagań, wykonywany jest projekt obiektu dostosowany do potrzeb inwestora. Można skorzystać ze standardowych gotowych rozwiązań lub zaprojektować cały obiekt indywidualnie. Dopiero po opracowaniu i akceptacji projektu, przechodzi się do produkcji wszystkich niezbędnych elementów. Następnie wszystkie elementy transportowane są na plac budowy, gdzie odbywa się montaż hali i wszystkie prace wykończeniowe. Podjęcie współpracy z firmą Stick Hale zapewni sprawną realizację inwestycji. Wstępną wycenę budowy hali stalowej można uzyskać po wypełnieniu formularza wyceny dostępnego na stronie firmowej.