Czy da się założyć biznes z małym kapitałem

Czy da się założyć biznes z małym kapitałem

8 grudnia 2018 0 By Syneko

Biznes z małym kapitałem ma okazje urosnąć do bardzo dużych rozmiarów. Warunek jest jeden, zrealizowanie pomysłu. Wiele czynników nie zależy od nas, ale większość kształtujemy sami, więc sukces zależy od szukania rozwiązań.

Kiedy musisz mieć tak naprawdę „duży” kapitał?

„Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana” i faktycznie coś w tym jest. O ile jednak nie zamierzamy zatrudniać pracowników, ani kupować maszyn specjalistycznych nie musimy ponosić wysokich kosztów. To nasza wiedza, przedsiębiorczość i chęć rozwoju są najbardziej wartościowym kapitałem.

Wielu zaczynało od garażu

KawaMówienie, że sukces osiągnęli ci co kradli albo mieli pieniądze od rodziców jest błędnym przekonaniem. W ten sposób sami odbieramy sobie możliwość osiągnięcia zadowalającego zysku, pozycji w życiu. Jeśli nawet nie chcesz robić tego dla siebie spróbuj dla innych. Może się okazać, że po kilku miesiącach będziecie szukać biura na wynajem w Katowicach czy Warszawie. Jak pokazuje historia wielu osób, od biurka w pokoju i laptopa można szybko trafić do świata biznesu.

Liczy się pomysł

Czujesz, że to co chcesz rozwinąć, to jest pasja. Klienci to kupią, bo potrafisz o tym mówić i dbasz o satysfakcję kupującego. Możesz zacząć swój biznes rozkręcać wykorzystując stół z kulawą nogą stojący w kuchni i wysłużonego laptopa. Jeśli najważniejsza będzie dla Ciebie twoja firma i jej rozwój, to masz sukces na wyciągnięcie ręki.

Determinacja to słowo klucz dla ludzi biznesu

Mając zaledwie kilkaset złotych w kieszeni można całkiem sprawnie zacząć prowadzić swoją firmę. Obecnie ułatwieniem może być dla nas konstytucja biznesu, która pozwala na prowadzenie nierejestrowanej działalności. Jest obłożona kilkoma warunkami, ale i tak warto spróbować swoich sił w biznesie korzystając z dostępnych opcji. Poza tym obecnie mamy dużo ułatwień jeśli chodzi o prowadzenie firmy. Nie musimy od razu wynajmować biura, na początku warto korzystać z tańszych opcji jak chociażby biura na godziny.

Nie wiem jaki biznes wybrać

Jedni powiedzą, że opłacalny inni, że ten którego dotyczy nasza pasja. Najlepiej jest połączyć obie rady razem. Dlatego proponuję napisać na kartce słabe i mocne strony oraz możliwości i ograniczenia. Teraz wystarczy dopasować zawód/usługę do naszych umiejętności.

Warto też przeglądać ogłoszenia o prace i sprawdzać jakie zawody są poszukiwane. Na pewno jeden z nich można dopasować do swoich umiejętności. Jak już wybraliśmy biznes konieczne jest zdobycie doświadczenia. Budowanie portfolio najlepiej zacząć od razu, aby móc szybko zacząć szukać zleceń.