Bransoletki szczęścia – jakie zawieszki do bransoletek wybrać?

Bransoletki szczęścia – jakie zawieszki do bransoletek wybrać?

10 lipca 2019 0 By Syneko

Niezależnie czy wierzysz w przesądy, czy też nie, lepiej twardo stąpać po ziemi i sięgnąć po biżuterię, która będzie dla Ciebie symbolem szczęścia. A jeśli nawet wątpisz w to, że zawieszki do bransoletek w kształcie czterolistnej koniczyny, podkowy, czy słonika przyniosą Ci szczęście, to i tak zachęcamy do nabycia tych biżuteryjnych dodatków. Ożywią, upiększą i wzbogacą one każdą stylizację.

Zawieszki do bransoletek – delikatna ozdoba szczęścia dla każdego

Biżuteria powinna zdobić, delikatnie ożywiać nasz strój i kreację. Dlatego też nie warto przesadzać z jej ilością. Decydując się na srebrną bransoletkę nie dobierajmy do niej złotego łańcuszka. I odwrotnie. Biżuteria na ciele powinna współgrać, a nie wzajemnie odciągać od siebie uwagę i się wykluczać. Najlepiej wybierać komplety biżuterii, a decydując się na przykład na bransoletkę wybierajmy do niej zawieszki w tym samym kolorze.

Ciekawe zawieszki do bransoletek

Bransoletki szczęścia można z powodzeniem nosić na co dzień, a można też zakładać je tylko na wyjątkowe okazje, gdy liczymy na moc szczęścia naszej bransoletki, albo dopiętych do niej zawieszek.

Czterolistna koniczyna – powszechnie uważana za symbol szczęścia

Większość z nas szukało w dzieciństwie pośród gestych traw czterolistnej koniczyny. Zadanie to nie było proste, gdyż szacuje się, że na 10 tysięcy trójlistnych koniczyn znaleźć można jedną czterolistną. Trzeba zatem mieć sporego farta, żeby natrafić właśnie na tę czterolistną! Każdemu z listków tej niepozornej roślinki przypisuje się inne znaczenie – pierwszy symbolizuje nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość, a czwarty oznacza szczęście.

Dziś, wcale nie musisz przeszukiwać łąki w poszukiwaniu czterolistnego symbolu szczęścia. Możesz kupić zawieszkę do bransoletki i sprawić, że los będzie Ci sprzyjał. Biżuteria na szczęście, wykonana na przykład z metalu szlachetnego, podkreśli urok każdej Twojej stylizacji, urozmaici kreację, a także doda śmiałości i odwagi na ważnych spotkaniach i wydarzeniach. Podkreśl swój urok i wybierz zawieszki do bransoletek.

Zawieszki do bransoletek to świetna opcja na prezent. Tak młode dziewczyny, jak i dojrzałe już kobiety bardzo chętnie noszą charmsy.

czterolistna koniczyna na szczęście

Źródło: pexels.com

Słonik – kolejny symbol szczęścia

Słonik z podniesioną trąbą to także symbol powodzenia i szczęścia. Zatem jest to kolejna zawieszka do bransoletek, którą warto mieć. Wielu dorosłym kobietom wydawać się może, że zawieszka w postaci słonika to dość infantylny rodzaj ozdoby biżuteryjnej. My jednak twierdzimy, że talizman w takiej postaci wspaniale ozdobi kreacje każdej dojrzałej pani, jak i młodej nastolatki. Słonik jest symbolem obfitości i szczęścia. Oznacza także nowe możliwości.

Podkowa na szczęście – może takie zawieszki do bransoletek przypadną Ci do gustu?

Motywów biżuteryjnych symbolizujących szczęście jest wiele. Kolejnym, o jakim powiemy, będzie podkowa. Od stuleci zajmuje ona niezwykle ważne miejsce pośród wielu innych talizmanów szczęścia. Dodatkowo jest symbolem dobrobytu, bezpieczeństwa i powodzenia. Trudno stwierdzić, od jak dawna podkowa utożsamiana jest z amuletem. Niektóre źródła podają, że historia podkowy sięga początków X wieku.

W moc podkowy wierzono na tyle, iż została ona wprowadzona do symboliki herbów, gdzie miała pełnić funkcję ochronną dla danego miasta, osady, czy rodu.

Jakie zawieszki do bransoletek podarować wybrance swojego serca?

Kobiety kochają nosić biżuterię, a jeszcze bardziej dostawać ją od swoich ukochanych mężczyzn. Niestety, wielu panów nie wie, czym się kierować wybierając dla swojej damy biżuterię. I nie ma się co dziwić, wybór właściwej biżuterii nie jest prosty. Jest w czym wybierać – pierścionki, kolczyki, bransoletki, łańcuszki, wisiorki. Te złote, tamte srebrne, a może te ze stali chirurgicznej? Głowa ma prawo rozboleć.

My polecamy kupić prostą, klasyczną, złotą lub srebrną bransoletkę na charmasy z dowolną zawieszką na szczęście w kolorze bransoletki. Ten prezent z pewnością spodoba się każdej pani, a dodatkowo będzie mogła ona uzupełniać ją wybranymi przez siebie zawieszkami.

Pamiętajmy, dłonie są kobiecą wizytówką. Powinny być zadbane, a co więcej odpowiednio ozdobione. Dlatego też, każdy z Panów powinien sprawić swoim ukochanym wybrankom najpiękniejsze zawieszki na bransoletki z motywem szczęścia. Takie prezenty poza tym, że wyeksponują kobiecy wizerunek i dodadzą smaku całej kreacji to także chronić będą przed złą energią, urokami i negatywnym myśleniem. Napełnią optymizmem i dodadzą energii.