Basen ogrodowy – relaks dla całej rodziny

Basen ogrodowy – relaks dla całej rodziny

1 października 2019 0 By Syneko

Posiadanie własnego basenu jest gwarancją dobrej zabawy w długie upalnie dni.

Prywatny basen to marzenie wielu rodzin. Jednak, na stacjonarne, murowane kąpielisko może pozwolić sobie niewiele osób – wysoka cena budowy w połączeniu z dość dużymi kosztami obsługi i koniecznością posiadania obszernej działki w ogrodzie, to główne przeszkody przed jakimi przychodzi nam stanąć. Kolejnym problemem dla wielu osób mogą się okazać spore koszta związane z prawidłowym utrzymaniem takiego basenu. Istnieją jednak alternatywne konstrukcje, które z powodzeniem zastępują tradycyjne baseny i przynoszą równie dużo radości ich użytkownikom.

Baseny ogrodowe – korzystna cena i wysoka jakość

Słoneczne letnie dni i wysoka temperatura sprawiają, że niemal każdy chciałby zafundować sobie relaksujące chwile w krystalicznie czystej wodzie. Dzięki przenośnym basenom ogrodowym jest to możliwe. Szeroki wybór basenów do ogrodu pozwala dostosować odpowiedni model do własnych potrzeb oraz możliwości, jakie oferuje nasza działka. Niska cena w połączeniu z trwałością i wielowymiarowością każdej konstrukcji mają ogromny wpływ na ich atrakcyjność. Z takich właśnie powodów baseny ogrodowe błyskawicznie zyskały na popularności i coraz więcej polskich rodzin decyduje się na taki właśnie zakup. Sam wybór właściwego produktu dla wielu może się jednak okazać dosyć problematyczny ponieważ do dyspozycji mamy kilka różnych rodzajów basenów ogrodowych.

Baseny do ogrodu – jaki rodzaj wybrać?

Rodziny poszukujące basenów ogrodowych mają do wyboru ich trzy rodzaje: dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Pierwsze z nich zajmują mało miejsca (zarówno rozłożone jak i po złożeniu) i mogą występować w formie jacuzzi, dzięki czemu zapewniają bardzo komfortowy wypoczynek. Rozporowe baseny ogrodowe dostępne są w wielu rozmiarach, są też bardzo łatwe w rozkładaniu i mają wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości. Stelażowe baseny do ogrodu z kolei, mogą być bardzo przestronne i o głębokościach wystarczających do nurkowania. Ponadto, ich konstrukcja jest solidna, a wytrzymałość bardzo duża. Idealnie nadają się również do nauki pływania.